Днес в България се отбелязва националния празник на просветата, културата и създаването на глаголицата от Кирил и Методий. Най-българският празник на духовното величие на нацията ни! Празник на писмеността и силата на духа. Празник на буквите и жаждата за знание.
По случай 24 май, в ОУ „Васил Левски“ – с. Славяново се проведе тържествен празник с участието на всички ученици от училището. Празничното тържество събра ученици, учители и гости, като възпитаниците ни представиха богата празнична програма с песни, стихотворения и танци, посветени на 24 май. С много настроение, талант и усмивки те показаха своята любов към българските традиции, просветата и културата.
Тържеството премина в празнична и емоционална атмосфера, изпълнена с гордост и възторг. Със своя талант, старание и вдъхновение нашите ученици се представиха великолепно и оставиха незабравим спомен от празника.
Нека да пребъде празника на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.
🎈📚Честит празник!📚🎈
